תת ענפים בשיווק פרטיזני

 

למרות ששיווק פרטיזני הוא שיווק לא טיפוסי אפשר לחלק אותו למספר תתי ענפים: 

  • שיווק סביבתי ambient, רוב הסיכויים שאם תחפשו באינטרנט מידע על שיווק פרטיזני או guerrilla marketing תמצאו תמונות רבות של שיווק סביבתי. שיווק סביבתי כשמו כן הוא, מתמקד בשימוש בסביבה לצרכים שיווקיים. הנה כמה תמונה להמחשה, גם עסקים גדולים משתמשים בשיווק סביבתי בשמחה רבה.

 

  • שיווק רחוב – מכיל את כל הפעולות הרחוב לגיוס לקוחות, כמו לדוגמא עמדות מוזיקה מול חנויות גדולות ברחוב. מחלקי פליירים למיניהם זו גם דוגמה טובה אבל לא היחידה לסוג שיווק הזה.

 

  • שיווק ויראלי – כל עסק מנסה ליצור תוכן שישתפו אותו ויספרו עליו לאחרים, אבל כדאי לזכור ששיווק ויראלי הוא שם חדש לשיווק מפה לאוזן על כל המשתמע מכך והוא נשק אידיאלי לעסק קטן במידה ומפעילים אותו נכון. 

כאן תורידו ספר אלקטרוני קצר המספר על שיווק מפה לאוזן באינטרנט 

 

  • שיווק בעזרת שיתופי פעולה עסקיים – שיתופי פעולה עם עסקים אחרים (אפילו עם עסקים מתחרים) זו תכונה נוספת ייחודית של שיווק פרטיזני. שיתופי פעולה מאפשרים לגייס לקוחות מעולים המוכנים לקנות וממש ״עומדים עם הכסף ביד״ וכל זה בעלות מזערית. כדי להבין את כל האפשרויות של שיתופי פעולה אני ממליץ לקרוא את המדריך הזה

 

  • שיווק מבוסס אמון – פרטיזנים שיווקיים מאמינים ביחסי אמון בין הלקוח לעסק, הם יודעים שבלי אמון יהיה קשה לסגור עסקה ולא משנה מה המחיר או עד כמה ההצעה תהיה מפתה. קיימים מאות כלים ליצור אמון עם הלקוח, שעל חלק מהם אני מספר בספר האלקטרוני

 

  • שיווק בלתי נראה – Stealth marketing – הוא שיווק עם מיקוד מאוד גבוהה, המתוכנן כך שרק מי ששייך לקהל יעד ספציפי יראה את הפרסום. לעיתים המתחרים לא יבינו איך העסק חי, כי הוא לא מפרסם או מפרסם מעט מאד.אני רוצה לסכם, שכל שיטה שיווקית שיחס העלות\תועלת שלה גבוהים והיא שונה מהשיטות שהמתחרים משתמשים בהן מתאימה להגדרה של שיווק פרטיזני.

עדיין נשארו שאלות? היכסנו לדף שאלות הנפוצות

 
Please Wait... | Cloudflare

Please wait...

We are checking your browser... api.prooffactor.com

Why do I have to complete a CAPTCHA?

Completing the CAPTCHA proves you are a human and gives you temporary access to the web property.

What can I do to prevent this in the future?

If you are on a personal connection, like at home, you can run an anti-virus scan on your device to make sure it is not infected with malware.

If you are at an office or shared network, you can ask the network administrator to run a scan across the network looking for misconfigured or infected devices.